logo + payoff per nov2018
Nieuws

Restwarmte van Previder datacenter voor productie bij NX Filtration

Samen energiekosten besparen én CO2-uitstoot verlagen

Weten wat wij ook voor u kunnen doen?
Maak een afspraak

Bedrijfszekere koppeling van systemen

Het datacenter team van Previder benaderde Lesscher om de oplossing technisch te realiseren. Jan Scholten, engineer bij Lesscher, zorgde voor het basisontwerp: “Omdat wij huisinstallateur van Previder zijn, kennen wij het gebouw en de installaties. Die hebben wij ook ontworpen en aangelegd. Het principe van het warmtewisselsysteem is dat wij het warme koelwater van Previder uitkoppelen voordat het terug hun koelsysteem ingaat en het direct inkoppelen op het warmtesysteem van NX Filtration. Dat kan natuurlijk niet zomaar, de druk en temperaturen moeten goed aansluiten op twee verschillende systemen. Daarom hebben wij het project ook in twee fasen uitgevoerd. En dat heeft goed uitgepakt.”

Ononderbroken beschikbaarheid van het datacenter

De grootste uitdaging van het project was om te garanderen dat het datacenter geen moment zou uitvallen. Projectleider Gerwin Harmelink: “Koeling van de computerzaal is noodzakelijk om de grote hoeveelheid servers goed te laten draaien. Voor een ononderbroken koeling hebben wij daarom een dubbel koelcirculatiesysteem aangelegd, een zogeheten redundante uitvoering. Met twee waterfeeds, oftewel twee gesloten loops, konden wij de ene feed ontkoppelen terwijl de koeling bleef doordraaien op de andere feed. Dit geeft ook de mogelijkheid om alles te finetunen, zoals bijvoorbeeld de aansturing van pompen voor de juiste circulatiesnelheid.”

Warmtewisselsysteem op het dak

Het overdrachtspunt tussen de warmte- en koudesystemen van de twee bedrijven is een container op het dak van Previder. Hierin zit het warmtewisselsysteem waar de leidingen uit de gebouwen op aangesloten zijn. De eerste fase van het project kon in enkele weken opgeleverd worden. Eind juli ’24 werd het totale project naar tevredenheid en zonder ingrijpende problemen opgeleverd. Veel en goed overleg tussen Lesscher en de teams van Previder en NX Filtration maakte deze uitdaging tot een geslaagd project voor alle partijen.

Meer weten over warmte- en koude-installaties? 

Wil je weten wat wij als totaalinstallateur voor jouw uitdagingen in gebouwinstallaties kunnen doen? Met ervaren vakmensen, actuele kennis en een complete aanpak zorgen wij dat het goed komt. Neem contact op voor meer details over dit project of voor vragen over verdere mogelijkheden van Lesscher! 

Neem contact op